Viens pēc otra ir aizsteigušies divpadsmit mēneši, un nu beidzot ir pienācis brīnišķīgais ziemas svētku laiks. Esmu pārliecināts, ka tu esi gaidījis to visu gadu, jo tieši šajā laikā notiek īsti brīnumi un piepildās visi sapņi.

Bet kurš palīdz piepildīties bērnu sapņiem? Nu, protams, es – visu bērnu labākais draugs. Veselu gadu es gatavoju dāvanas, bet svētku priekšvakarā ar savām burvju kamanām vedu tās meitenēm un zēniem. Es atstāju dāvanas naktī, kad visi guļ, lai, pamostoties no rīta, bērni brīnītos un smietos no prieka. Tu taču arī līksmi smiesies, kad saņemsi manu dāvanu, vai tiesa? Es dzirdēšu Tavus skanīgos smieklus un zināšu, ka Tu esi apmierināts.

Taisnību sakot, tik labam zēnam ir patīkami kaut ko dāvināt. Es zinu, ka Tu esi labsirdīgs un atsaucīgs, centies labi uzvesties un palīdzi pieaugušajiem. Tu nedari pāri vājākiem un mazākiem, bet taisni otrādi, vienmēr esi gatavs viņus aizstāvēt. Malacis! Es lepojos ar Tevi! Bet tagad pāris vārdi par paklausību. Bērnam dažreiz ir grūti visā pakļauties vecākiem – gribas kaut ko izdarīt pa savam, patrakot, pablēņoties. Es to saprotu un bērnus bargi netiesāju. Es taču labi atceros, kādi bērnībā bija viņu tēti un mammas, vectētiņi un vecmāmiņas. Viņi arī gan trakoja, gan niķojās. Tomēr, katram bērnam ir jāapzinās: ja pieaugušie kaut ko aizliedz, viņi to nedara vienkārši tāpat. Viņiem ir dzīves pieredze, un viņi saprot, kā pasargāt savus bērnus no dažādām nelaimēm, kā izaudzināt viņus veselus un laimīgus.

Es priecājos, ka Tu audz par paklausīgu zēnu, un ceru, ka nākamajā gadā tu joprojām uzmanīgi ieklausīsies to cilvēku padomos, kuri Tevi mīl. Bet tagad baudi ziemu, vairāk staigā svaigā gaisā. Tas taču ir tik patīkami – izskraidīties, izspēlēties, nedaudz nosalt, bet tad atgriezties siltā mājā un apēst kaut ko garšīgu no svētku galda.

Es vēlu Tev un Taviem tuviniekiem gaišus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu! Lai jūsu māja ir prieka un jautrības pilna! Uz tikšanos!